. Ma Zita napja van.
Románia kipipálva
2014-12-13 22:46:52

Megnyerte első középdöntős mérkőzését a Németh-csapat, immáron Debrecenben. Románia 20:19-es legyőzésével életben maradtak reményeink a korábban kitűzött 1-6 hely eléréséhez.

A mérkőzés meglehetősen kevés gólt hozott, az első félidő lefújását követően mindössze 10:8-as hazai vezetést mutatott a Főnix csarnok kijelzője. Folytatódott a következő 30 percben is a gólínség magyar részről, ami odáig vezetett, hogy a 40 percben átvették a románok a vezetést, itt aki régóta nézi a magyar női kézilabda válogatott mérkőzését, tudta, hogy egy újabb Andaxin-os 15 percnek nézünk elébe.

Így is történt, még 10 másodperccel a vége előtt sem lehetett megmondani, hogy megnyerjük a találkozót, vagy döntetlenre mentik a románok. Szerencsére, nem sikerült egyenlíteniük, így ha nehezen is, de győztesen hagytuk el a pályát. Mellékesen tennénk csak hozzá, hogy a vendégcsapatban tudtuk, hogy Neagu-t kell kikapcsolni, ehhez képest a 19 román gólból 8 góllal vette ki a részét…A nap többi mérkőzésén a dánok nagyon könnyedén verték el (28:19) a lengyeleket, a norvégok a spanyolokat (29:26), így aztán rögtön kiderült, hogy a négyes csoportunk sokkal gyengébb volt. Folytatás hétfőn 20:30-tól a dánokkal.